2010-09-17

Rhino - pasek narzędzi Literka2

Pasek narzędziDo naszego paska narzędzi do pobrania dodaliśmy drugą grupę ikonek z aliasami, o których tworzeniu można przeczytać w starszych postach (etykieta toolbars). W grupie "Literka2" znajdują się ikonki: Delete / Skasuj, Zapis Przyrostowy Zmiejszony / Incremental Save Small, odbicie lustrzane przez oś X i przez oś Y.
Do pobrania: wersja angielska / wersja polska (jeśli plik się otwiera w oknie przeglądarki, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako..."). Pasek narzędzi zawiera także wcześniej opisywaną grupę "Literka1".
Jak zainstalować:
Najlepiej wrzucić plik TB do folderu C:\Program Files\Rhinoceros 4.0\Plug-ins
Potem w Rhino z menu na górze - Tools (Narzędzia) - Toolbar Layout (Układ Pasków Narzędzi) - File (Plik) - New (Nowy) - wskazujemy plik literka.tb (lub literkaPL.tb) i zamykamy okienko.
Aby pasek wyskakiwał po naciśnięciu środkowego przycisku (lub rolki) myszy, otwieramy Opcje Rhino i w zakładce Mouse (Myszka) w polu Middle Mouse Button (Środkowy przycisk myszy) zaznaczamy Popup this Toolbar (Rozwijaj ten pasek narzędzi) i możemy wybrać literka.Literka1/2 (lub literkaPL.Literka1/2).
Pasek narzędzi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz