2009-12-19

Pasek narzędzi do Rhino (Literka1) - aktualizacja

Pasek narzędziPrzygotowaliśmy pierwszą grupę ikonek z poleceniami Rhino, które mogą być bardzo przydatne, a niektóre z nich są ukryte głęboko, albo w ogóle ich nie w standardowych zestawach ikonek. W tej grupie jest sporo poleceń do analizy i edycji powierzchni, siatek mesh, plików STL. Do pobrania: wersja angielska, wersja polska (na razie tylko z angielskimi nazwami - wkrótce również wersja polska) (jeśli plik się otwiera w oknie przeglądarki, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako...").
Jak zainstalować:
Najlepiej wrzucić plik TB do folderu C:\Program Files\Rhinoceros 4.0\Plug-ins
Potem w Rhino z menu na górze - Tools (Narzędzia) - Toolbar Layout (Układ Pasków Narzędzi) - File (Plik) - New (Nowy) - wskazujemy plik literka.tb (lub literkaPL.tb) i zamykamy okienko.
Aby pasek wyskakiwał po naciśnięciu środkowego przycisku (lub rolki) myszy, otwieramy Opcje Rhino i w zakładce Mouse (Myszka) w polu Middle Mouse Button (Środkowy przycisk myszy) zaznaczamy Popup this Toolbar (Rozwijaj ten pasek narzędzi) i możemy wybrać literka.Literka1 (lub literkaPL.Literka1).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz